Warning: Undefined array key "background_color" in /home/platne/serwer20664/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/conditions.php on line 87

Warning: Undefined array key "background_color" in /home/platne/serwer20664/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/conditions.php on line 87
Original (2)

Jakie warunki powinny spełniać kwatery pracownicze? Wybierz godne miejsce dla swojej kadry!

Każdy dobry właściciel przedsiębiorstwa dba o komfort swoich pracowników. Wysokie standardy podczas realizacji projektów będą stanowić dodatkową motywację do działań i przyciągać zainteresowanie potencjalnych nowych fachowców. W przypadku firm budowlanych lub przedsiębiorstw branż inżynieryjnych, w których praca często wiąże się z wyjazdem w delegację, na kierownictwie spoczywa obowiązek znalezienia odpowiedniej kwatery dla personelu. Przedstawimy dziś kilka wskazówek, którymi warto kierować się podczas takich poszukiwań…

Niskie koszty i odpowiednie warunki… 

Hotele przeznaczone dla pracowników nie muszą być aż tak rozbudowane jak wypoczynkowe apartamenty. Kwatery powinny być przede wszystkim wygodne i stanowić doskonałe miejsce regeneracji po pracy. Dobierając pomieszczenia dla swoich kadr, warto więc przede wszystkim zwrócić uwagę na schludność i czystość pomieszczeń, a także ich zaopatrzenie w wygodne łóżka.

Duży metraż pokoi nie jest w tym wypadku szczególnie ważny, liczy się bardziej jego funkcjonalność. Pracownicy powinni mieć dostęp do łazienki, gdzie będą mogli zadbać o higienę po skończonej zmianie. Dobrze jest również, gdy w pomieszczeniach znajdują się praktyczne meble, w których łatwo będzie przechowywać potrzebne ubrania i akcesoria.

Czego pracownik będzie w tym czasie potrzebował?

Podczas delegacji, niekiedy długi czas spędza się w oddaleniu od bliskich. Taka rozłąka może źle wpływać na morale pracowników, dlatego zarząd firmy dobierając kwatery(https://kwatery-pracownicze-pruszkow.pl/) powinien zwrócić uwagę na dostępność mediów. Sprawne łącze internetowe pomoże pracownikom  zostać w stałym kontakcie z członkami rodziny oraz znajomymi.

Wybierając mieszkania dla kadr, warto mieć na uwadze, że są to pomieszczenia służące głównie do regeneracji. Dobrze jest więc jeśli w pokoju znajdzie się także telewizja. Warto również upewnić się o skuteczności bezprzewodowego połączenia internetowego zastosowanego w placówce.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Personel w czasie delegacji musi mieć odpowiednie posiłki. Dobierając kwatery pracownicze(https://kwatery-pracownicze-pruszkow.pl/) lepiej więc sprawdzić, czy na teren placówki możliwe jest zamówienie jedzenia, lub stołowanie w pobliskich lokalach gastronomicznych. Dodatkowym atutem dla pracownika będzie dostęp do kuchni, w której samodzielnie przygotuje on jedzenie na czas pracy.

Szczególnie istotna jest również lokalizacja takich budynków. Pomieszczenia dla pracowników powinny być zlokalizowane jak najbliżej miejsca realizacji prac, przez co ograniczy się koszty dowozu personelu na miejsce. Jeśli nie ma takiej możliwości, dobrze jest zdecydować się na placówki położone blisko stref przemysłowych.